Zdravá kancelář | behbezusili.cz

Zdravá kancelář

 

ZDRAVÁ KANCELÁŘ plus přináší komplexní pohled a praktická řešení na problémy se sedavým zaměstnáním. Správné držení těla, nastavení pracovního prostředí, krátké aktivní přestávky a pravidelný pohyb nejen mimo kancelář výrazně snižují riziko chronických zdravotních problémů, ale také zvyšuje efektivitu a radost z práce.

Níže uvedená instruktážní videa popisují nastavení pracovní prostředí a časté chyby při sezení za počítačem. Ukazují, jak správně za počítačem sedět, stát či preventivně cvičit pro snížení rizik civilizačních chorob, které vznikají z nadměrného stresu, chybného a dlouhodobého sezení. Níže naleznete ukázky a přehled lekcí z našeho kompletního kurzu. Bližší informace ke kurzu ZDE.


2. Video popisuje 3 základní polohy sezení, které je vhodné v průběhu dne pravidelně střídat - aktivní, poloaktivní a pasivní sezení.


3. Správné nastavení monitoru, klávesnice, notebooku a myši vede ke zdravému a efektivnějšímu způsobu práce. Notebook bývá velmi často používán v nezdravé poloze a díky tomu trpí krční, hrudní a bederní oblast páteře, paže i oči.


4. Vyzkoušejte si stání při práci s počítačem a uvidíte, že má mnoho výhod oproti sezení. Je však nutné tyto polohy pravidelně střídat. Dále se dozvíte několik možností, jak při práci za počítačem stát, přestože nevlastníte výškově nastavitelný stůl.


5. Pro kompenzaci zdravotních problémů sedavého zaměstnání se snažte více pohybovat nejen po práci, ale i při krátkých pracovních přestávkách. Tato pohybová aktivita napomůže snížit riziko civilizačních onemocnění, které při sedavém zaměstnání výrazně stoupá. Podívejte se na několik možností, jak být při práci za počítačem více aktivní.


6. Pravidelné střídání židle s gymnastickým míčem má pozitivní účinky na pohybový aparát. Ve videu se dozvíte, jak správně sedět na míči a jaká velikost míče je pro každého vhodná. Také uvidíte několik tipů pro cvičení v kanceláři s gymnastickým míčem, které nezapomínejte v pravidelných krátkých pauzách procvičovat.


7. Oči před monitorem podávají špičkové výkony. Únava či napětí očí se přenáší do celého těla, proto je vhodné udržovat oči ve výborné kondici pomocí rozmanitých cvičení, které najdete ve videu. 


8. Oblast šíje a krku bývá častým zdravotním problémem při práci za počítačem. Vyzkoušejte si alespoň některé kompenzační či uvolňovací cviky, pro zmírnění nebo úplné odstranění tohoto nepříjemného a často i chronického problému.


9. Hrudní oblasti páteře ulevíte především protažením prsních a ramenních svalů a následným protažením a posílením svalů zad v oblasti hrudníku. Vyzkoušejte si následující cviky, abyste zjistili, která cvičení jsou pro Vás nejvhodnější.


10.  Bederní část páteře je jedna z nejvíce exponovaných oblastí, která trpí při nesprávném sezení, stání a chození. Z tohoto důvodu dbejte na spráné držení těla a především podsazení pánve. Video obsahuje několik způsobů, jak se co nejvíce vyhnout bolestem bederní oblasti páteře.


11. Video obsahuje několik tipů a cviků pro nohy, které jsou při sedavém zaměstnání náchylné na zkrácení flexorů kyčlí, ochabnutí hýžďových svalů či špatnou cirkulaci krve.


12. Více než 30 000 lidí trpí v Česku syndromem karpálního tunelu. Video obsahuje prevenci z pohledu ergonometrického nastavení klávesnice a myši, včetně fyzických cvičení pro zmírnění tohoto problému.


13. Vyzkoušejte si cviky ve videu, které člověka pomohou probrat a znovu mu nastartovat energii při energetickém útlumu v kanceláři. 


14. Stres a svalové napětí bývá častým důvodem různých onemocnění, proto je třeba se snažit stres snižovat nebo jej úplně eliminovat. V tomto videu je uvedeno několik tipů a cvičení pro snížení mentálního a fyzického napětí.


15. I zanedbatelných 5 minut lehkého cvičení v kanceláři pomůže rozproudit krev a energii v celém organismu tak, aby člověk byl více bdělý, dynamický, kreativní a nedoléhaly na něj tak silně negativní vlivy z dlouhodobého a monotónního sezení.


16. Intenzivní verze 5 minutového cvičení v kanceláři, která mimo jiné využívá izometrického posilování (posilování ve statických polohách), pomůže rozproudit nejen fyzickou, ale také mentální složku člověka.

behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás