..rychlost | behbezusili.cz

Rychlost

Rychlost-2Rychlost je při Chi Runningu vedlejším produktem zvyšující se schopnosti běhat efektivně a uvolněně. Běhat rychle je zábava! Paradoxně je pomalé běhání nejlepší způsob, jak se naučit běhat rychle. Při pomalém běhu se nejlépe naučíte základy Chi Runningu.

Když jednou pocítíte při pomalém běhu správné nastavení těla, uvolněnost, pocit naklonění se vpřed, správný pohyb paží a správnou frekvenci kroků, poté je to už jen otázka času a cvičení, kdy budete moci aplikovat tyto přirozené principy také při vysokém tempu. 

Čím rychleji budete chtít běžet, tím více se nakloníte vpřed. Toto naklonění se v kotnících bude vaším plynovým pedálem.

Při vyšší rychlosti je velmi důležitá celková uvolněnost, aby váš styl zůstal plynulý. U Chi Runningu klademe velký důraz na techniku, proto jí věnujte maximální pozornost a mějte rychlost jako vrchol pomyslné pyramidy. Uvolněnost je klíčem a rychlost přijde s ní.  

Následující video ukazuje přirozenou a efektivní techniku Mosese Mosopa z Keni při Rotterdamském maratonu v porovnání s technikou běhu, kterou většina z nás běhá.

Následující video rozbor ukazuje dopad nohy na plné chodidlo dvojnásobného olympijského vítěze Haile Gebreselassie.

Vychutnejte si nádhernou techniku Tirunesh Dibaba a její vítězství na Mistrovství světa v roce 2007 na trati 10km.

behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás