Recenze | behbezusili.cz

RECENZE

Img_5608   petersorger.sk    Img_50dba004fe8d-1
Z důvodu modernizace stránek mají některé komentáře stejný datum vložení

Recenze

z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:44
Ahoj Pepo,
chtěl bych ti jen napsat, že mám za sebou první OCR závod od tvého kurzu (včerejší Gladiator race) a jsem ti opravdu vděčný za vše co jsi mě naučil. Běželo se mi výborně a vím, že v delších běžeckých úsecích jsem nahnal nejvíc času. Nakonec jsem skončil na pro mě těžce uvěřitelném 32 místě z 490 závodníků. (pro představu vloni jsem byl na podobném závodě 412 ze 750)
Díky Marek
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:44
Souhrnná recenze absolventů kurzu Chi Runningu, který proběhl v Třinci 25. a 26.11. 2017:

Roman: Myslel jsem, že po shlédnutí videí pana Švermy jsem vše pochopil a běhám správně. Na kurzu jsem se viděl hned na začátku na videu a nečekal jsem, jak daleko ještě od optimální techniky běhu jsem. Je velmi dobré vidět sám sebe.

Barbora: Kurz byl pro mě velmi přínosný, nikdy bych nevěřila, že dokážu poslouchat 8 hodin o běhání, překvapilo mě, jak moc se odrazí špatný styl na zdravotním stavu. O kvalitě vyučujícího svědčí fakt, že kurz byl obsazen i lidmi s lékařskou, rehabilitační praxí a on velmi fundovaně odpovídal. Nový styl aplikuji nyní při trénování a rozhodně mám pocit, že se při něm cítím lépe a nebolí mě celé tělo.

Blanka: Přínosem projektu bylo natočené video běžeckého stylu každého jednotlivce, jeho analýza a konkrétní doporučení. Projekt mi pomohl k lepšímu běžeckému stylu, naučení správných návyků a např. uvědomění si, že kromě běhu je důležitý strečing a další protahovací, ale naopak i posilovací cviky.

Eva: Projekt mi dal informaci o tom, že je možné se věnovat běhu, jako přirozené aktivitě, aniž by si člověk poškozoval pohybový aparát - klouby šlachy, a mohl si opravdu jen vychutnávat radost z pohybu. Zaujalo mě,  jaké celodenní obdivuhodné nasazení je Pepa jako instruktor schopen vydržet.

Zuzana: Kurz byl velmi příjemný a přínosný. Zúčastnila jsem se ho se synem. Pro syna, který se věnuje modernímu pětiboji, je důležité naučit se běžecký styl , který ho posune v jeho sportovní kariéře a zamezí zraněním. Já jsem se naučila, jak efektivně běhat a nepřetěžovat při tom jednotlivé svalové skupiny, tudíž také předcházet zraněním. Zkrátka, zde platí sportem ke zdraví. Pan Šverma to navíc umí podat naprosto profesionálně, ale i lidsky a zábavně.

Petr: Vnímavý lektor, který s námi pracoval nepřetržitě a dokázal odhalit individuální běžecké problémy každého z nás a navést nás na jejich odstranění. Nečekal jsem tolik zájemců o kurz a byl jsem překvapený jak rychle se naplnil.

Tereza: Moc se mi to líbilo, mělo to návaznost na to co beru ve škole (viz musculus iliopsoas). Díky kurzu mi došlo, co při běhu dělám špatně a co bych se měla snažit zlepšit, takže za mě to mělo opravdu velký přínos.

Jana: Kurz byl každopádně moc užitečný. Uvědomila jsem si chyby, které při běhu dělám, a ikdyž svůj zavedený špatný styl běhu nedokážu hned úplně změnit, alespoň se pokouším, protože Chi Running je zdravější, méně bolestivý a méně pracný. Jak říká heslo: bez úsilí, resp. s menším úsilím než jsme naučení. Myslím, že Chi Running nebo alespoň některé věci z něj by se měly učit přímo v hodinách TV. Mě kurz pomohl také i v tom, že protahovací cvičení z kurzu aplikuji i na hodinách mého cvičení s klienty. Za mě tedy mohu s klidným svědomím říct, ano Chi Running a Pepa Šverma jsou super a parta z NVPP, kteří nám vyřídili dotaci na slevu stejně tak! Ať žijou!

Jan: Kurz Chi Runningu pana Švermy pro mne byl velmi hodnotným přínosem v rámci mého běžeckého tréninku. Oceňuji jeho široké zaměření od začátečníků až po profesionální běžce. Po celou dobu kurzu se snažil věnovat každému účastníkovi stejnou měrou, nehledě na jeho výkonnost. Všechny části výuky měl velmi dobře připravené a používal moderních prostředků ke zvýšení efektivity učení se nové techniky běhu. Pokud bych mohl navrhnout podnět k budoucí práci, tak bych za sebe jednoznačně doporučil přidat nějaký alespoň dvoudenní kurz se zaměřením na využití Chi Running techniky v trailovém běhání.
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:45
Včera som som absolvoval kurz Chi-running v Prahe. Tento kurz je veľmi profesionálne vedení a s veľmi ľudským prístupom. Kvitujem analyzu techniky behu pred a po z videozáznamu. Myslím si, že obohatí každého bežca či hobíka ako aj profíka :)
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:45
V roce 2014 jsem ve středním věku začala s běháním od naprosté nuly, doslova. Neuběhla jsem ani 300 m. Takže to bylo chůze běh chůze běh. Objevila se velká bolest v kolenech, nevěděla jsem proč. Hledala na netu a našla stránky Josefa Švermy. Kontaktovala jsem ho po přečtení jeho webových stránek, zda by toto mohla být cesta. Na základě konzultace jsem se rozhodla pro absolvování kurzu 3. 8. 2014 a měla jsem pocit, že jsem objevila Ameriku :)
Od té doby, tj. rok se snažím a chodím běhat jak sama, tak se skupinou nadšenců či s kamarádkou do Krčského lesa či na Šumavě.
Před pár dny jsem rekapitulovala. Hnutí myšlenek mne zavedlo podívat se znovu na stránky Chi Runningu a když jsem večer viděla, že jsou na následující den ještě volná 3 místa, okamžitě jsem se přihlásila, prostě jsem musela.
Ten včerejší den mne nadchnul po všech stránkách, sešla se skupinka moc fajn lidí, Pepa byl opět trpělivý a velmi dobře vysvětloval, věnoval každému jednomu svou pozornost.
Byla jsem v šoku, jak velké rozdíly jsem mohla sama na sobě pozorovat, zvláště pak, když bylo možné srovnat videa letos a rok předtím.
A to nemluvím o tom, že kolena mě nebolí (opravdu přešlo záhy s aplikací nové techniky).
Nikdy bych to nikomu nevěřila, že až tak úžasná je tato metoda, navíc vyučovaná s láskou a trpělivostí.
Je pravda, že na kurzu se probere mnoho věcí a mám pocit že mi toho spousta z hlavy vypadla, ale
díky zaslanému materiálu a názornému videu se vše vrací.
Tímto děkuji a přeji všem běh bez úsilí :)
Andrea
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:45
O kurzu a Pepovi jsem toho slyšela moc a říkala jsem si, to musím zkusit. Reference nelhaly, sice styl asi není ještě stoprocentní, ale snažím se a myslím, že to funguje. Moc díky. :-)
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:45
Hodnocení kurzů Chi Runningu ze stránek Benefit Plus:

9.6.2015 Hana Dostálová: Kolegové z práce nelhali, kurz byl opravdu super. I maminka byla spokojená :)

5.6.2015 Vlastimil Procházka: Rozhodně se vyplatí pro každého, kdo to s běháním myslí vážně.

30.3.2015 Pavel Maur : Převratná běžecká technika, jejíž know how je předáváno s nadšením, odbornými znalostmi z fyzio/anatomie i zkušenostmi z vlastní dlouholeté praxe. Kurz je zaměřen prakticky, všechny prvky běhu jsou zkoušeny a "pilovány" za pomoci video záznamů.

9.1.2015 Pavel Kučera: Profesionální přístup, pomohlo mi zlepšit běžecký styl a výkonnost

23.7.2014 Pavel Kučera: Perfektní individuální běžecký trénink, přesně podle požadavků. Profesionální a zároveň individuální přístup. Mohu jenom doporučit.....

12.5.2014 Zdeněk Mengler: vysoce profesionální, promyšlený a současně velmi lidský přístup k společným i individuálním tréninkům

6.5.2014 Adéla Volfová: Skvělé kurzy běhání, přínosné, zábavné a naprosto nezbytné;-)
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:46
Ahoj taky jsem vyzkoušela chi running a nedokázala jsem si představit ten rozdíl. Je to radost a zároveň naplnění :) zatím běhám pomalu ale pracuji na technice abych mohla začít zrychlovat. Dokonce jsem našla i parťáky na http://www.sportcentral.cz/, kteří se mnou běhají.
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:46
Kurz byl naprosto super, profi přístup, nálada, prostředí atd... Měli jsme hroznou výhodu, že jsem byli pouze 3 a Pepa se Nám mohl věnovat individuálně. Nádherně strávená sobota, velmi inspirující a poučná. Akorát bych ho potřeboval pořád za zády, než se člověk do toho pořádně dostane. Díky moc a uvažuji i o dalším kurzu, aby si to člověk připomenul a zjistil, jestli vše dělá tak,jak má ;-)
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:46
Ahoj, včera jsem absolvoval s Pepou Švermou individuální kurz...., ke keterému jsem se odhodlal po detailním přečtení celé knihy Chirunningu, shlednutí videa a pár měsících zkoušení tohoto stylu. Trápí mě již řadu let jedno typické běžecké zranění, a tak jsem se rozhodl důsledně zlepšit technitku. Kurz můžu jen a jen chválit a doporučit dále. Čás prvků stylu se mi podařilo zažít již na kurzu, ale velká část práce mě ještě čeká. S tím jsem ovšem počítal. Každopádně nyní již tuším jak na to a můžu zkoušet a zkoušet.... Kniha a videa jsou fajn, ale oko zkušeného trenéra opravdu nenahradí.Pepa je moc fajn chlapík, jeho přístup byl opravdu příkladný a profesionální, celých 7 hodin se mi naprosto věnoval a opakovaně jsme rozebírali mé chyby nad videem a snažili se o nápravu, navíc jsem se dozvěděl i spoustu zajimavých informací z jiných oblastí sportu. Rozhodně doporučuji!!! Ještě jednou díky! Mirek
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:46
Velmi pekne dakujem za informacie aj podnetne pirpomienky k bezeckemu stylu. vela veci som si vdaka kurzu uvedomila a pevne verim, ze ich aplikujem do mojej bezeckej praxe.
kurz bol velmi kvalitny, vyhovovala mi prehladna struktura cviceni a ocenujem aj vynikajuce prezentacne schopnosti pri odovzdavani informacii. odvedena skvela praca na jednotku s hviezdickou :)
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:47
Datum: 5. 1. 2014
Předmět: Re: Kurz Chi Runningu 4.1. 2014 Praha - souhrn zákl. info. a videa

Ahoj Pepo,
vlak jsem stihl dobře a před půlnocí jsem byl doma. Mrzelo mě jenom to, že jsem se musel tak chvatně rozloučit.

Kurz se mi líbil, splnil moji představu: vidět a zkusit si ten pohyb a cvičení, která k němu pomáhají. Bez Tvého osobního výkladu bych si popis z knihy vykládal hodiny, týdny - a ještě by to nemuselo být správně...
Díky moc za odkaz na rozcvičku a strečink, nebyl bych schopen si to všechno zapamatovat napoprvé.

Dnes jsem byl běhat, tak jsem samozřejmě zkoušel. Nikam jsem to nehnal, abych se mohl soustředit - a je toho opravdu hodně, na co myslet. Měl jsi pravdu, nejlépe je se omezit na maximálně 2 věci najednou. Nejvíce se mi dařil běh po rovině, největší pokrok oproti dosavadnímu stylu jsem zase pocítil při běhu do kopce - zjistil jsem, jak je možné je vyběhávat lehounce a přitom docela rychle. Při seběhu z kopce, a nemusí být ani moc prudký, se zatím cítím spíše nejistě. Ale to hlavní nakonec: po 13 km běhu žádná bolest, kotníky uvolněné, lýtka jakbysmet, jako bych je celou dobu jen lehce provětrával na vzduchu jako praporky- ten pocit je nádherný a stojí za to.

Ještě jednou díky a zatím ahoj,

Aleš
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:47
Zdravím,
v sobotu 26. 10. 2013 jsem s přítelkyní absolvoval kurz Chi-Runningu v Brně vedeným Pepou Švermou, excelentním trenérem a super človíčkem. Miluju takovýto osobní přístup po celou dobu kurzu, natočení na video před a pak po, podrobné analýzy, rady, vše ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. V pondělí 28. 10. jsme s přítelkyní vyběhli prubnout, co jsme se naučili ven do přírody. Bylo nádherně a my máme hned u baráku v Kohoutovicích nádherné lesní trasy. Běželo se mně naprosto super, samozřejmě jsme na to musel občas pomyslet, ale byl cítit neuvěřitelný rozdíl úplně ve všem. Mě osobně vůbec nic během i po doběhnutí nebolelo, nebolí, vůbec jsem nebyl udýchaný, necítil jsem žádné nárazy do kolen, naprosto super.
Dali jsme 6, 5 km za 40 min - to bych před kurzem v žádném případě nedal. Běhal jsme tak 7 - 8 min/km a byl jsme rád, že jsem rád :-).

Jsem rád, že jsme to s tebou Pepo absolvovali a že to opravdu funguje, to je neuvěřitelné :-). Každý, kdo chce běhat nebo už běhá, by si měl ověřit na tomto kurzu, že se dá běhat úplně jinak, i když si myslí, že to umí. Bez bolesti, bez zranění, v pohodě, lehčeji než dosud a poznat konečně ten pocit radosti z běhání, o kterém člověk čte jen v knihách :-). Jde to a funguje to.
Díky Pepo a vydrž a dělej to tak dál, je to super.
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:47
Jak jsem se zlepšil  a užívám si to:
Jsem postarší sportovec, který často a rád běhá již 30 let. Čím dál více mne bolí celý člověk, hlavně kolena a kotníky. Proto mne zaujala kniha CHi Running. Byl jsem nadšen a hned jsem začal tvrdě trénovat novým způsobem.
Vše bylo  výborné, … něco ale bylo špatně, začala mne bolet záda v bederní oblasti.
Mezitím jsem se přihlásil na kurs k Pepovi Švermovi a zažil velmi příjemnou sobotu, která mi ukázala vše, co jsem z knihy nepochopil. Kromě jiného i to, že jsem  měl chybnou polohu těla, což vyvolalo mé problémy. Kurs byl vysoce efektivní , vše se stihlo, byla velká pohoda, učil jsem se sám i od ostatních účastníků.
Potom už se běhalo mnohem lépe a začal jsem si to ještě více vychutnávat. A výsledky? Posledních 18 let běhám pravidelně  jediný závod Běchovice-Praha. Ten jsem zaběhl ve velké pohodě a byl jsem překvapen: Můj čas byl o 8 minut lepší než loni.
Děkuji ještě jednou Pepovi Švermovi a těším se na další běžecké setkání .
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:47
Ahoj všem, kdo na tyto stránky zabloudili! I já jsem se zúčastnila srpnového kursu a nebudu v komentáři originální, protože i já musím jen pět chválu. Už cestou z kursu jsem se snažila i správně jít, což se nás Pepa také snažil naučit. Zkouším to stále, stejně jako zkouším chirunning-opravdu to tak je, že obvyklá běhací trasa mi nyní trvá kratší dobu, sice o pár minutek, ale s menším zadýcháním a menším vyčerpáním.  Před kursem jsem přečetla kousek knihy o chirunningu a zkoušela dle toho trénovat sama, ale až naživo jsem viděla, že některé věci z knihy člověk prostě nepochopí správně. 3 týdny po kursu jsem zkusila půlmaraton, poprvé v životě, cílem bylo hlavně přežít, ale nakonec jsem skončila s časem, o kterém se mi ani nesnilo a jsem si stoprocentně jistá, že bez vychytávek z chirunningu bych to takhle určitě nedala.
Navíc se na kursu sešla různorodá skupina lidí, která se díky přátelskému přístupu Pepy velmi rychle sjednotila a byla to zábava. Nelze než doporučit!
A díky za vše a všem zúčastněným!
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:47
Milí sportovní přátelé,

chci se s vámi velmi krátce podělit o svoje dojmy z jednodenního kurzu Chi-runningu, který jsem absolvoval 10.8.2013 v pražské Stromovce. Do kurzu Pepy Švermy jsem se přihlásil ze dvou důvodů:

1) koupil jsem se a přečetl jsem knihu Chi-running a nebylo mi vůbec jasné, jak se lze popsaným způsobem vůbec udržet na nohách, natož tímto způsobem běžet, a to více jak 5metrů;

2) jsem pouze nadšený vytrvalec - hobík, ale pro 1 minutu zlepšení jak na 10km nebo 1/2 maratonu udělám prakticky cokololiv. Zatím jsem se nechal proměřovat v různých laboratořích, špekuloval jsem o botách, zkoumal výhody a nevýhody rozličných stravovacích programů, najal si trenérku na běhání, zkouším nosit různé talismany a dodržovat "úspěch zaručující" před-závodní rituály. Udělal jsem pro zlepšení dost. Zbývá jen navýšit týdenní objem tréninků - no a zaměřit se na techniku běhu víc, než dosud.

Tak proto všechno jsem poslal přihlášku, peníze a dorazil ve stanovený termín na místo srazu. Očekávání jsem měl smíšená. Jsem člověk mající vztah více k fyzice, matematice - prostě k věcem vysvětlitelným. Úsměv ve mě vzbuzují méně hmatatelné záležitosti typu energie z vesmíru, objímání stromů, levitace a léčba bylinami nasbírané za úplňku na šibeničním vrchu.

Chci všem na tomto místě sdělit, že Pepa Šverma je skvělý instruktor. Nejen, že dokázal vše srozumitelně vysvětlit, ale dokázal se ve skupině 10-ti lidí všem věnovat najednou, takže jsem měl pocit "skoro-individuálního" kurzu. Pochopil jsem jak to s tím Chi v pánevním dnu :o) a už vím jak se správně předklonit a nerozbít si u toho nos a nevyrazit si předni zuby.

Nicméně je potřeba říct, že některé cviky jsem musel opakovat hodně-krát než jsem přišel věci na kloub. Jsem totiž trochu gymnastické pako a koordinace mého těla je pro mě složitější.

Odměnou za práci s tělem mě osobně bylo malé zlepšení. Domnívám se, že chvilkové, ale pravidelným tréninkem, lze většinu vědomostí udržet v hlavě, postupně si je zažívat a případně se samostatně zlepšovat.

Hmatatelným důkazem jsou Pepovy video-nahrávky "PŘED & PO". Nejdříve vás nafilmuje tak, jak běháte. Já jsem na videu viděl své zkroucené tělo, došlap na patu pravé nohy, chodidla kladená "na kačera Donalda" a ruce mávající na všechny světové strany. Na druhém videu už přece jenom byl vidět "běžec" se stylem, vzdáleně připomínající vytrvalostní atlety černého kontinentu. Ale chybičky se přece jenom našly. Navíc video se odehrává na trati cca 30 metrů. Tam to člověk nějak v hlavě udrží.

Závěrem; zatím mi není vůbec jasné, jak tímto stylem zlepším čas na trati o délce 21 km aniž bych se zásadně nezranil pádem o své vlastní nohy, ale začal jsem během objemových výklusů zařazovat tzv. "Chi okénko". Což znamená, že přestanu bloumat v myšlenkách, zpomalím, zapojím mozek, srovnám trup, pánevní dno, přimknu ruce a zahájím běh - Chi. Mám už za sebou 3x10km Chi výklusu a snad se to zlepšuje, lépe řečeno, už si nepřipadám jako na rehabilitaci po pádu na motorce :o)))

Shrnutí; kurz, Pepu Švermu a Chi-running doporučuji. Zkusit to, stojí za to. Odměnou vám bude určitě méně námahy při vlastním běhu (to mohu už potvrdit), možná nižší pravděpodobnost zranění (to za 30km zatím nedokážu posoudit) a snad - v to doufám - i finálně lepší časy na závodech. Chi-running je jak pro úplné začátečníky, kteří mají s během zatím jen televizní zkušennost, tak pro pokročilé a určitě i pro výkonnostně naladěné hobíky.

Za sebe hodnotím 1- (mínus je za ty komáry ve Stromovce. Ale Pepa nabízí všem repelent). Osobně se pokusím zúčastňovat dalších akcí Chi-runningu.

Toť vše. Sportu zdar

P.S. pokud Chi-running skutečně zlepšuje čas, budu rád, když se na kurzy nebude hlásit moc lidí. Jsem soutěživý typ a mám rád konkurenční výhodu :o))))

Tomáš
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:48
Moc děkuji za možnost účastnit se tohoto kurzu. Člověk pokud to nezkusí tak žije v domnění, že běh je prostě jen o tom "běžet". Ale jak běžet správně to se těžko naučí jen z knih. Kurz Pepy Švermy je prostě skvělý. Především v jeho maximálním a trpělivém osobním přístupu ke každému účastníkovi. Do detailu s vámi rozebere Váš styl včetně natočení na video a jeho rozboru. Celou dobu trvání pociťujete radost z uvolnění  a nových odhalení, která se projevují okamžitě. Samozřejmě to chce trénovat a ty nejlepší podmínky Vám k tomu vytvoří jen dobrý trenér. A tím Pepa rozhodně je. Ještě jednou děkuji.
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:48
Zdravím všetkých čitateľov.
Na kurz Chi Running som prišiel z ďalekého východu z Košíc. Kurz sme mali na hraniciach SR a CZ na chate  Antarik pri Makyte.
Bol som tam aj z kamarátmi.
Som poriadne prekvapený, ako mi tento kurz mení štýl behania, vďaka Pepovi. Som mu nesmierne vďačný. Tohto roku som behal jeden 6 dňový ultra beh a poriadne som sa vytrapil. Teraz už viem prečo, kôli štýlu behania.
V minulosti som o Chi Runningu čítal aj počul od kamarátov, aj som niečo skúšal, ale absolvovať jednodňový kurz je podstatný rozdiel. Je to reťazový komplex zmien pohybov, a to sa nedá vyčítať, ani počuť od druhých, to musí naozaj znalec Chi Runningu, ako je Pepa. Potreboval som spätne poukázať na chyby ktoré robím a to ma nasledne posunulo na spravny začiatok k ďalšiemu z cvikov, čo je veľmi podstatné, aby som pochopil následný cvik. Je to veľmi veľká zmena v pohybe celých partií tela a na to som naozaj potreboval učiteľa. A keď som videl pri sebe cvičiacich kamarátov ako sa im mení ten pokazený štýl behania, tak to bolo pre mňa neuveriteľné. To bolo pre mňa, ako keď naučíte človeka  dlhodobo o barlách, chodiť.
Pepo, ďakujem ti aj touto cestou na blogu, za zmenu štýlu môjho behania. Musím to ešte usilovne vytrénovať. Ale to je len otázkou času.
Odporúčam všetkým čo majú radi beh, tento kurz.
Niet nad dobrého učiteľa.
Pepo ním naozaj je.
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:48
Individuální kurz Chi Runningu se mi moc líbil, velmi oceňuju Pepovu profesionalitu a laskavý a velmi trpělivý přístup. Našla jsem pro sebe cestu, jak se učit běhat s větší radostí a lehkostí, nezpůsobovat si zbytečně zranění kvůli špatné technice běhu. Velmi oceňuju přesah Chi Runningu i do běžného života. Moc děkuju!
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:48
Před 2 týdny jsem absolvovala kurz Chi Runningu u Pepy Švermy v Praze. Jsem profesionálkou v oblasti fitness, mám za sebou obrovské množství nejrůznějších kurzů, takže opravdu můžu srovnávat.. Běhu se věnuji ve svém volném čase jako relaxu k pobytu v tělocvičně a kanceláři. Po přečtení knížky jsem brouzdala na internetu a k mému příjemnému překvapení jsem narazila na tyto stránky a kurzy. Okamžitě jsem se přihlásila - a byla jsem nadšená!
Pepův přístup k celému školení byl úžasný - byl milý a maximálně vstřícný, ale přitom profesionál. Během vymezené doby se nás snažil naučit co nejvíce, každému z účastníků se věnoval individuálně (včetně natáčení na video "před" a "po"). Začínali jsme správným postojem při běhu, pak nám vysvětlil všechny prvky stylu, které jsme pak prakticky procvičovali. Trénovali jsem Chi Running i při běhu do kopce a z kopce. Pepa nám vždy všechno dokonale předvedl, odpověděl ochotně i na všechny dotazy. Kurz hodnotím velmi vysoko, mě osobně toho určitě dal moc (i když jsem knížku měla přečtenou, nedá se to srovnat s praktickou výukou na kurzu).
Teď s krátkým odstupem musím napsat, že je to (alespoň pro mě) velmi těžké předělat svůj běžecký styl, ale těším se (až se mi to povede, pořád trénuju) na onu nesnesitelnou lehkost bytí:-) - na ten běh bez úsilí!
Pepo, moc díky, doporučuju, kudy chodím!
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:48
Díky za den plný běhu bez úsilí v krásném prostředí pražské Stromovky.Styl běhu lze používat na všechny
vzdálenosti,od sprintu přes střední tratě až po ultramaratóny.
Skvělé je,že ChiRunning zároveň pomáhá udržovat vzpřímený postoj,což je dobré i pro těch pár minut denně,kdy člověk zrovna neběží:-)
Rozhodně všem doporučuju a věřím,že díky Pepovi budeme potkávat víc usměvavých běžců a běžkyň:-)
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:49
Moc děkuju za příjemně strávený den a výborné provedení Chi Runningem. I po přečtěni knihy má člověk spoustu otázek a kurz je perfektní doplnění a procvičení všeho co se dočtete. Všem maminkám po dvou a více dětech - začněte určitě běhat, a pokud se nechcete utavit a zdravotně odrovnat, volte tuhle cestu a tento kurz. Skutečně to nejsou plané sliby. Zdraví a znovu děkuje víla po deseti k. :-)
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:49
Pravidelně sportuji a běhám již od dětství.
Neočekával jsem od kurzu velký přínos.
Kurz se mi ale moc líbil.
Spoustu věcí jsem již znal, ale dozvěděl jsem se mnoho nových
a celkově si uspořádal komplexní pohled na pohyb.
Líbí se mi praktičnost, přirozenost, "selskorozumovost"
a celkové využití v běžném životě.
Na mnoho věcí sportovec jistě postupně přijde sám.
Ale dohled trenéra je dohled trenéra.
Vztřícný, přátelský a profesionální přístup.
Díky. Stálo to za to.
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:49
Kurz CHI RUNNIGU Pepy splnil moje očekávání nadmíru a velmi rychle mě posunul ve stylu běhání vpřed.
Po téměř 17-leté pauze jsem se začal zase vracet ke sportu a hlavně k běhání. Po počáteční eufórii ze zlepšování samozřejmě přišly zdravotní komplikace, tělo prostě nebylo dlouho zvyklé na podobnou zátěž. Začaly bolet zadní stehení svaly a záda.

Na kurzu jsem velmi rychle pochopil i proč a samoz. jsem zjistil, co vše ve stylu člověk dělá špatně.
Hned po kurzu jsem postupně začal zapojovat prvky CHI RUNNINGU a musím říci, že i po doběhnutí jsem se cítil podstatně lépe. Opravdu to funguje, jen si to člověk musí nechat zažít.
Doporučuji tedy vřele všem, kdo rádi běhají a chtějí zlepšít techniku, rychlost a vyhnout se zdravotním komplikacím....a běh si užít na 110%.

Pepovi ještě jednou za vše děkuji....kurz je veden velmi dobře i po lektorské stránce a je velmi vstřícný...
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:49
I když jsme od kurzu měli velká očekávání, kvalita výuky, vstřícnost a odbornost Pepy, prostředí Stromovky, přirozenost CHI RUNNINGU i jeho přínos do běžného života naše očekávání dalece předčilo.

Díky Pepo za vše. Domácí úkol od Tebe poctivě plníme.. :) a slibujeme, že až vše vstřebáme, zažijeme a převedme do života. určitě napíšeme na Tvůj blog článek (i s fotkama.. :))).
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:49
Cena za kurz mi nejprve prisla pomerne vysoka, ale po celodenni drine a opravdu profesionalnimu pristupu bych nad tim znovu nevahal. Opravdu se to vyplatilo, hlavne z pohledu bezce. Mam z behani ted mnohem lepsi pocit! A to i po dobehnuti - loni jsem po pulmaratonu byl dost mimo a letos jsem mel pocit, ze muzu bez vetsich obtizi bezet dal!
z IP 90.178.127.*** | 5.1.2023 15:49
Jsem dva dny po kurzu, v hlavě ještě není vše urovnáno, ale jedno je jasné - bez Chi Runningu nechci být. Je to záchrana mého zdraví a návrat radosti z běhání! Díky Pepo, že jsi tady a že nás to můžeš naučit.
z IP 85.160.42.*** | 28.2.2023 21:21
Je to měsíc, co jsem byl na kurzu chi runningu. Do té doby jsem běhal pro radost 6-8km co nejvíce po rovině, jak okolí Náchoda dovoluje. Po onom dní nabitém informacemi, ale hlavně nácvikem techniky, jsem pochopil, co to je skutečná RADOST z běhu. Teď si běhám 10-12km kopce nekopce a vracím se odpočatější než dříve. Běh bez úsilí existuje a jsem vděčný, že se mi vloudil do života.
Ještě musím dodat, že chi running jsem zkoušel už několik měsíců před kurzem podle knihy Danny Dreyera, ale ten jeden den v Praze mi dal MNOHEM víc.
z IP 85.160.27.*** | 29.3.2023 21:46
Zdravím srdečně všechny běžce! V polovině února 2023 jsme absolvovala kurz chi runningu a mohu jen a jen doporučit. Skvělá atmosféra, bezvadné vedení, velmi osobní přístup. Všechny rady a informace mají svůj význam, je opravdu dobré se jich držet a díky nim se posouvat dál. Pepa je mimořádně milý a vstřícný člověk, zkušený profesionál a velmi dobrý pedagog. Opravdu výborný kurz!
z IP 185.224.112.*** | 3.4.2023 16:52
Na kurz jsem se přihlásila, abych se jako úplný začátečník s nadváhou naučila správnou techniku a nezničila si klouby.
Z kurzu jsem se vrátila nadšená, Pepa je úžasný profesionál, vše skvěle vysvětlil a hned byli znát výsledky!
Platí zde: uč se od nejlepších! Opravdu má co nabídnout a jeho zkušenosti jsou k nezaplacení!
Ještě jednou moc děkuji!
z IP 82.142.126.*** | 15.6.2023 12:54
Ahoj všichni.V dubnu jsem absolvoval kurz chi runningu a po cca dvou měsíčním tréningu musím konstatovat že to opravdu funguje.Před kurzem jsem měl při ultra trailech problémy s kyčlema a kolenem ale po kurzu mám za sebou dva ultra traily a uplně bez problémů což je prostě bomba a to ještě neumím vše co nás Pepa učil.Chtěl bych touto cestou Pepovi moc poděkovat,protože kurz má perfektně propracovaný jak teoreticky tak prakticky a hodně se člověk naučí už na kurzu.Za mě doporučuji všem a určitě nikdo nebude litovat.
z IP 130.41.37.*** | 17.7.2023 10:11
Individualneho kurzu sme sa zucastnili cela rodinka (2 dospeli + dcera 11r.). Pocas celeho jeho trvania sa nam Pepa usilovne venoval. Velmi ocenujem jeho ludsky pristup a zaroven aj pedantnost pri kazdom cviku. Pacilo sa nam, ako s nami analyzoval nasu techniku behu pred a po. Dostali sme mnoho tipov na rozne strecingove cviky (vyzdvihujem Pajda Lajin). Sme len kratko po kurze, ale jednoznacne citime rozdiel ako sme behavali predtym a teraz. Hoci sa mame este co ucit, pocit behat po novom je urcite radost a potesenie,  znamena pre nas lahkost, necitime sa po behu dobiti, unaveni.
Kazdemu, kto sa chce naucit behat a behat cely zivot bez zraneni, vrelo odporucam chi running pod vedenim Pepy. Dozviete sa tam veci nielen o samotnom behu, ale aj o zlepseni svojho zdravia – mozno aj zmeny svojho zivota
z IP 46.39.177.*** | 5.9.2023 18:57
Kurz v Prerove - Best4run - Pepa je profesional z pozitivnim a motivacnim pristupem. Individualni pristup a reseni vlastnich nedostatku. Vse jsme si zkouseli a opakovali a opakovali. Video hodne pomohlo videt, kde clovek dela chyby.  Dozvedel jsem se dost novych informaci a jednotlive kousky mi pekne zapadaly do sebe. Kurz mi ukazal jak zlepsit bezeckou techniku a uzivat si beh dal s radosti a lehkosti.  Diky a kurz smele doporucuji vsem.
z IP 90.178.127.*** | 27.9.2023 12:38
Kurz jsem absolvovala v září v Praze a čekala jsem na, jak se říká, "důkaz místo slibů". V tréninku už techniku aplikuji, ale ověřila jsem si ji dnes na 5km závodě. A musím říct, že jsem si sice pořád při běhu musela připomínat správnou techniku (ještě ji nemám úplně zažitou), ale čím více jsem se dokázala uvolnit a běžet správně, tím lépe, rychleji a bez velké námahy se mi běželo. Výsledný čas byl nad očekávání skvělý.  Jinak samotný kurz byl perfektní, Pepa všechno srozumitelně vysvětloval a ukazoval. Tím, že jsme měli i nahrávky, byly jasně vidět naše pokroky. Kurz všem běžcům, jak začátečníkům tak i pokročilým, doporučuji. Techniky, které se naučíte, vám opravdu pomůžou. Je to super!
z IP 62.44.4.*** | 27.11.2023 10:10
ahoj Pepo, moc děkujeme za individuální přístup ke každému zúčastněnému, kurz byl velice obohacující a přínosný, osobní přístup je nepřenosný a z videií a knih to není úplně ono, protože si přeci jen člověk není jistý jestli je například základní postoj správný atd atd atd, včera jsme poprvé běželi s Michalem chirunning a snažili jsme se myslet na základní postavení, ruce, náklon + ostatní a musím říct že nás po doběhu mile překvapilo jak tělo reaguje úplně jinak než po našich úporných bězích, ještě jednou moc děkujeme a kurz doporučujeme úplně všem jak začátečníkům, tak i pokročilým běžcům

behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás