..lehkost | behbezusili.cz

Lehkost

Pampeliska_1_2

Chi Running je běhání v rovnováze. Spojuje Tai Chi a běh fascinujícím způsobem a umožňuje tak neobyčejně snadný a bezpečný běh bez zranění. Chi Running není jednoduché slovy popsat, ale je lehké ho fyzicky zažít.

Mnoho lidí si spojuje běhání ne právě s lehkostí, ale většinou se při běhu spíše cítí těžkopádně a napjatě. Už jste se někdy sami sebe zeptali, jaký je zásadní rozdíl mezi vaší zkušeností při běhání a zážitkem například elitního běžce či dítěte? Podívejte se sami - na tomto videu je zpomaleně zachycen Geoffrey Mutai a Moses Mosop při posledních stovkách metrů při Bostonském Maratonu 2011:

To je ale rozdíl! A ta lehkost stylu běhu! Při Chi Runningu nejde přímo o to, běhat stejně rychle jako Keňani, nýbrž právě tak lehce a stylově. Když nějaký běžecký styl přirozeně vypadá, pak se při běhu cítíte nejen uvolněně, ale především lehce! A to je bezpochyby naučitelné.

Základem při Chi Runningu je běhat snadně, mít správné držení těla a být uvolněný.

Typické pro Chi Running a Chi Walking (chůze) je lehký náklon dopředu v hlezenním kloubu (v kotnících), což je jeden z pohonů pro potřebnou sílu vpřed. Skrze to se vaše nohy odlehčí a váš pocit z běhání bude lehčí. Impuls pro pohyb nohou už nepřichází od svalů na nohách, ale od velkých svalů vašeho trupu. 

behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás