Pracovní plocha
Pracovní plocha, tedy stůl, na kterém člověk pracuje, by měla být čistá a organizovaná. Zbavte se všech nepotřebných věcí, které se na vašem pracovním stole nacházejí a udržujte jej v čistotě. Urychlí a zpříjemní vám to práci.
Prázdný pracovní stůl vám dá pocit, že máte vše pod kontrolou. Proto ukliďte dokumenty týkající se předchozí událostí, jakmile se začnete zabývat novým projektem. Zejména máte-li sklon k chaotickému stylu práce, styl „čistého stolu“ vám pomůže.
Pracovní plochu si rozdělte do 3 zón
Zelená zóna se nachází v dosahu pokrčených paží, aniž by člověk musel natahovat ruku. Zde jste schopní si udržet správné držení těla. Měly by se zde nacházet předměty stále potřeby, které jsou používány 30 a vícekrát za hodinu.
Žlutá zóna se nachází v dosahu napnuté paže, ale člověk je stále schopný udržet si správné držení těla. Zde by se měly nacházet často používané předměty, které jsou využity 10 – 30 krát za hodinu.
Červená zóna je prostor na pracovním stole nebo v jeho těsné blízkosti, kam se člověk pro zde uložené předměty musí natáhnout do takové míry, že si už neudrží správné držení těla. Jsou tu předměty, které se používají méně než 10 krát do hodiny.
Umístění a velikost pracovního stolu záleží na velikosti kanceláře a potřeb jedince. Stůl by měl být blízko okna, ale neměly by na něj dopadat přímé sluneční paprsky. Důležitým faktorem pro výběr stolu je také to, jestli je zaměstnanec pravák nebo levák. Pokud je zaměstnanec pravák, měl by být kontejner nebo šuplík umístěný vlevo. U leváka nastává opačná situace, zásuvky by měly být vpravo. Ideální je, když světlo pravákovi na stůl dopadá zleva a levákovi zprava.