Sada cvičení pro dlouhověkost (Longevity set) | behbezusili.cz

Sada cvičení pro dlouhověkost (Longevity set)

Ma-yueh-liangSada cviků pro dlouhověkost od Mistra Ma Yueh Lianga

Krása těchto jednoduchých, avšak všestranných a komplexních sebeléčivých cvičení spočívá v tom, že ve velmi krátké době pomohou při řešení a prevenci zdravotních potíží. Jsou šetrná a velmi snadná na učení, takže si je může osvojit kdokoli bez ohledu na věk, pohlaví, tělesnou kondici nebo zdravotní stav.

Cviky odhalují skryté slabiny či dysfunkce. Pokud například pociťujete při provádění cviku bolest nebo napětí v části těla, která vám doposud připadala funkčně normální, je to velmi pravděpodobně známka toho, že s ní není něco v pořádku. Cvičení nemá působit bolest, neboť většina cviků je velmi šetrná. Nemohou vám ublížit, i kdybyste je prováděli chybně. Cvičení poukazuje na již přítomný problém a včas upozorňuje na poruchu, jež by zůstala skryta a projevila se pak už v pokročilém stádiu.

Žádná část těla není izolovaná od celku a ani tělo není odděleno od emocí a mysli.

Podle teorie čínské medicíny je jednou z hlavních příčin nepohody a bolestí a jedním z hlavních faktorů mnoha nemocí stagnace, zejména zůstane-li neléčena. V mírnější fázi jde o stagnaci chi  energie, jež by měla volně plynout, ale nemůže, protože uvízla na jednom nebo více místech těla. Příčinami mohou být mimo jiné tělesné nebo emoční trauma, nečinnost nebo působení faktoru prostředí. Tyto faktory způsobují potíže, pokud trvají dlouho nebo pokud je na ně člověk mimořádně citlivý. Mezi další faktory negativně ovlivňující chi řadíme nevhodnou stravu nebo vedlejší účinky některých léků. Časem se může stagnace chi zhoršovat, oslabovat okolní tkáně a způsobit zpomalení oběhu krve či jiných tekutin, které by měly být normálně v pohybu. To jsou již významnější patologické změny způsobující nemoc.                          

Sada cviků pro dlouhověkost (Longevity set) pomáhá stagnaci odstraňovat. Jemné působení poklepu a ťukání uvolňuje energii, jež ve vlně proběhne celým tělem. Když narazí na ložisko stagnace, při opakovaném působení ji postupně rozežene, podobně jako ustavičně valící se voda omele kámen. Jakmile stagnace zmizí, vyřeší se i s ní související zdravotní obtíže.                                            

Tato cvičení jsou dobrým startem pro všechna cvičení, která následují. I když o žádných zdravotních problémech nevíte, vlny vytvářené proklepáváním a promasírováním šetrně uvolňují a otevírají tělo, odstraňují překážky a usnadňují provádění složitějších cvičení. 

Mistr Wong, který ve svých necelých 50letech musel odejít do předčasného důchodu z důvodu špatného zdravotního stavu se od mistra Ma Yueh Lianga naučil sadu cvičení pro zdraví a dlouhověkost a také začal cvičit bojová umění. V té době žil velmi nezdravým způsobem. Byl těžký kuřák, měl srdeční a kloubní problémy, astma, nebyl schopný vyjít do schodů a měl mnoho dalších zdravotních problémů a celkově velmi chatrné zdraví. 

Po několika letech cvičení se jeho zdraví nejen radikálně zlepšilo a uzdravil se, ale také se stal proslulým mistrem bojových umění. Jeho velmi rychlé uzdravení není náhoda. Je to soubor několika aspektů. Mistr Wong byl velmi cílevědomý a intenzivní ve svém cvičení, inteligentní a také pravděpodobně dost nadaný, protože se stal v určité době nejvíce učenlivým žákem mistra Ma Yueh Lianga, přestože začal s bojovým uměním ve velmi pozdním věku. Mistr Ma Yueh Liang byl zetěm zakladatele Wu stylu Tai Chi (styl, který je orientovaný na zdraví) – Wu Chien Chuana.

Cvičení na obrázku znázorňuje směr rotace břišních svalů, které důkladně působí na vnitřní orgány v dutině břišní. Toto je jedno z cvičení z Longevity setu.                         Účel cvičení: Masíruje, prokrvuje, energizuje a zlepšuje funkci jednotlivých orgánů v dutině břišní. Zlepšuje trávení a peristaltiku střev. Tonizuje trávicí soustavu, rozhání nahromaděnou krev, tělesné tekutiny a jiné škodlivé nakupeniny, ulehčuje dýchání, zlepšuje vnější hybnost orgánů (elastičnost orgánů a závěsných vazů) a vnitřní hybnost orgánů (přirozený rytmus a pulzaci, jež jsou známkou jejich vitality a zdravé činnosti). Přináší Chi energii do celé dutiny břišní a horní části těla.

Jeden z klíčů k dosažení dlouhého věku je posílení těla a zpomalení degenerace vnitřních orgánů. Longevity set je přímo navržen k tomuto účelu.


Paida Lajin

Součástí cvičení pro dlouhověkost je Taoistický léčebný systém Paida Lajin.

Paida: Čínská léčebná metoda, která využívá poklepávání a plácání kůže za účelem vytáhnout a odstranit z těla jedovaté odpadní látky a tím obnovit zdraví, zprůchodnit meridiány a napomoci hladkému proudění Chi.

Lajin: La (protažení) Jin (vazy, šlachy, svaly) Lajin přikládá velký význam pružnosti těla stejně tak, jako Taoistické přísloví „Prodloužení Jin o jeden palec prodlouží život o deset let.“ a přichází s jedním pravděpodobně nejkomplexnějším protahovacím cvikem, který protahuje Jin téměř celého těla.

Img_3646a   Img_3654a

Tuto starodávnou a velmi efektivní léčebnou techniku pro širokou veřejnost znovuobjevil Xiao Hongchi, který se vzdal své úspěšné kariéry finančníka na Wall Street a v Hong Kongu započal svou novou cestu za poznáním čínské medicíny. Učil se od neobyčejných mistrů a doktorů v klášterech, chrámech a dokonce i v hlubokých lesích Číny.

Během let poznal a učil se od mnoha legendárních mistrů a doktorů medicíny. Ovládl spoustu doktorských dovedností a umění, které předtím pokládal za ztracená, teorie a techniky vzácné akupunktury a akupresury nevyjímaje. Dále pak ovládl umění auto-terapie La-Jin a Pai-Da, metody vedoucí ke správnému postavení kostí a terapii nože.

Od té doby pan Xiao zasvětil svůj život uzdravování druhých lidí a předávání umění auto-terapie. Popisuje svou životní cestu jako „dosažení duchovního osvícení skrze uzdravování lidí trpícími fyzickými nemocemi a pozvedávání jejich mysli.“

Brožurku Paida Lajin v českém jazyce si můžete stáhnout zde: Paida-lajin-brozura

Oficiální stránky Paida Lajin najde te zde http:www.paidalajin.com


behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás