Stres nás zabíjí | behbezusili.cz

Stres nás zabíjí

_dsc3600Žijeme v době, kdy stresy na našem těle, emocích a myslích dalece převyšují naši vývojovou skladbu, a to kvůli bleskové rychlosti moderního života a spoléhání se na technologie. Mnoho z nás je přikovaných k monitorům počítačů. Lidé nejsou stvořeni k tomu, aby seděli každý den několik hodin a zírali na monitory; mnohem více se hodíme pro nějaký stupeň fyzické aktivity než pro ten sedavý způsob života, který většina z nás žije. Podle Centra pro prevenci chorob stres odpovídá za dvě třetiny rodinných návštěv lékařů. Chronický, naprostý stres způsobuje, že tělo je přetížené, zeslabené a začne mít sklon k nemoci, spojení pevně stanovené jak v konvenční, tak v alternativní lékařské společnosti. Stres je vůdčí moderní nemoc, je prokázán alarmujícím vzrůstem srdečních chorob, astmatu, rakoviny, chronického únavového syndromu, syndromu karpálního tunelu, obezity a poruchy pozornosti, stejně jako neskutečného množství dalších problémů. Stres je cena, kterou mnozí platí za to, že jsou produktivní, za to, že dělají těžké, nezbytné věci a za přežití životních zkoušek. Cenou jsou naše nervy, nucené do nejvyšší rychlosti, aktivování odpovědi „bojuj nebo uteč“, která způsobuje uvolnění silných chemikálií, jako třeba adrenalinu a kortizolu, do našeho systému. Když se tento proces stane opakovanou aktivací chronickým, naše tělesná imunitní funkce je oslabená. Energie, která by šla do stavby a obnovení vašeho těla, musí být věnována aktuálnímu udržování vaší pohotovosti pro hospodárné účely přežití. Stres se tak rozšiřuje, že většina lidí si dokonce ani neuvědomuje jeho množství, které nahromadili, do té doby, než symptomy postoupí do stádia, kdy vyžadují lékařskou pozornost.

Sochy Buddhy, Korea-Seoul

Každý člověk se rodí s přirozenou schopností odolávat stresu a nemoci a léčit sám sebe ve chvíli, kdy u něj vzroste nerovnováha nebo malátnost. Když je tok chi z jakéhokoliv důvodu nízký, vnitřní systémy vašeho těla se vyčerpávají rychleji a vaše přirozené léčivá schopnost je potlačena. Nejenom, že se zotavujete z nemoci pomaleji, ale stanete se citlivějším vůči budoucím útokům. Je to smyčka negativní zpětné vazby. Můžete obnovit přirozené léčivé schopnosti svého těla tím, že se naučíte praktiky chi, jógy a meditačních cvičení. Můžete si vybrat a převzít zodpovědnost za vaše zdraví a pohodu, abyste se nestali plně odkázanými na vnější léky a léčby bez ohledu na váš věk. Prevence je opravdu nejlepší lék.

Napětí, ať už je jakéhokoliv druhu, překáží uvolnění. Relaxace uvolňuje energii a dává vám více vitality a síly.

Relaxace není statická. Je to dynamický balanc mezi přirozeným napětím našeho těla a okolím. Když tento balance je v nerovnováze, tak trpí naše fyzické tělo nemocemi a naše psychika mentální nevyrovnaností.                                                                                                                               

„ Stáváš se tím, co praktikuješ. Praktikuj utrpení a sám budeš trpět. Praktikuj, jak se zdát zdravým, a staneš se zdravým. Praktikuj lásku a soucit a staneš se milujícím a soucitným“.Liou Chung-ťie 

behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás