Podpora dlouhověkosti | behbezusili.cz

Podpora dlouhověkosti

Berchtesgaden, NěmeckoJestliže jste si díky léčivým cvičením jógy, chi kungu, 5 tibeťanům, dechovým a meditačním cvičením, ať již samotným nebo v kombinaci, vytvořili program zachování zdraví, udělali jste obrovský krok směrem k dlouhému zdravému životu. Přesto je třeba věnovat pozornost jakýmkoli funkčním nebo organickým zdravotním poruchám, jež se mohou vyskytnout. Člověk se totiž snadno upne k zavedené činnosti bez ohledu na měnící se okolnosti a žije v mylném domnění, že zdravotní program, který si snaživě vytvořil, automaticky vyřeší i případné nové zdravotní problémy. Týká se to především těch, kdo investovali spoustu času, aby se naučili složité systémy, například tchaj-chi, a přesto se potýkají s přetrvávajícími nebo novými neduhy.

Například se těšíte dobrému zdraví, ale trpíte mírnými chronickými bolestmi zad, jež vás jednou za čas pozlobí. Když taková situace nastane, věnujte se rovnoměrně všem částem vašeho těla, jen zádům nepatrně víc. Po nějaké době si všimnete, že vás začalo bolet rameno nebo trpíte nespavostí, bolestmi hlavy či poruchami trávení, zkrátka něčím, co jste až dosud neznali.  Jestliže potíže trvají den či několik dní a potom odezní, pravděpodobně není třeba se jimi zabývat. Pokud vás však trápí déle, je vhodné změnit skladbu cvičení a zaměřit na potíže pozornost.

Nový problém bývá obyčejně relativně povrchní, relativně snadno léčitelný a měl by se vyřešit dřív, než se zakotví, než se zakoření v těle. I když vám může připadat, že jde jen o menší mrzutost, organismus na její vyhojení vydává energii. V každém okamžiku máme k dispozici jen omezené množství energie. I drobná svízel část této energie odčerpá, takže v daném případě jí pak zbude méně na hojení bolestí zad. Jestliže přetrvává, může přerůst v úpornější problém a spotřebovávat ještě víc energetických rezerv. Nejenže se tím zpomalí hojení zad, ale také se sníží množství energie nezbytné pro zdravou funkci orgánů a zanedlouho se objeví další drobný neduh vyžadující další energii, což jistě víc zbrzdí celkové fungování organismu. Dochází k progresi entropie, sestupné spirály slábnoucího zdraví, jež provází a dokonce definuje stárnutí a zkracuje život. Chcete-li dlouho a zdravě žít, musíte uhasit malý plamínek dřív, než přeroste v lesní požár, který pohltí vše, co mu přijde do cesty. 

behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás