Moderní život v kanceláři | behbezusili.cz

Moderní život v kanceláři

Socha Buddhy - Seoul, Jižní KoreaV současné době, kdy práce na klávesnici počítače v zaměstnání i doma a používání herních konzolí ve volném čase jsou zcela běžnou záležitostí, zvýšil se počet lidí, kteří trpí poškozením z opakovaného přetěžování, tendinitidou (bolestivé onemocnění šlach), syndromem karpálního tunelu a postižením ulnárního nervu. Mnoho lidí navíc trápí bolesti krční páteře, ramen a horní částí zad z neustálého hrbení před obrazovkou počítače a držení rukou, zápěstí, loktů a ramen v neměnných a nepřirozených polohách, často nevědomky a bez přerušení po celé hodiny. Postižení rukou a paží mají samozřejmě řadu jiných příčin, například sportovní i jiná zranění, artritidu (zánět kloubů), přetížení a špatné držení těla hudebníků, ale problémy související s počítačem postihují lidi téměř všech profesí a jsou dnes obzvláště časté. Cviky jsou bez ohledu na příčiny výraznou pomocí v prevenci i léčbě těchto postižení a řadu z nich si můžete zacvičit během krátké pěti až desetiminutové přestávky vsedě u počítače.

Čím je dlouhověkost determinována?

-          geny, které jsme zdědili po našich předcích

-          prostředím, ve kterém žijeme (město, příroda)

-          životním stylem - jídlo, cvičení, režim, spánek, rodina

-          mírou stresu – práce a reakce na určité situace

Každý z ná s žije v různých výše zmíněných podmínkách. Dobrá zpráva je, že se naše tělo neustále obnovuje. Téměř všechny buňky v našem těle odumírají a nahradí je nové. Tělo funguje na bázi homeostáze (nejde o pouhé udržování rovnováhy, nýbrž o dynamické vyvažování). Pokud tělo zatížíte určitým způsobem, bude se snažit dynamicky dorovnat vzniklou nerovnováhu. Začnete-li pravidelně posilovat, správně jíst a odpočívat, tělo začne automaticky budovat silné a pevné svaly. Když se začnete správně protahovat, vaše tělo bude dříve či později pružné a flexibilní. Tento princip nefunguje pouze pro tělo, ale i pro naší vitální energii, mysl či emoce. Člověk, který cvičí cviky na zvýšení vitální energie – bude plný energie a nebude unavený. Oproti tomu, ten kdo se snaží utišit svou mysl – jednoho dne bude mít tichou, zkoncentrovanou a vyrovnanou mysl.

_dsc9699

V našem těle se ukládají různé „usazeniny“ z předešlých traumat, kterých jsme se nebyli schopni nebo ochotni vzdát. Nemoc může být signálem, který nás probouzí se obrátit dovnitř a poslouchat naší přirozenou moudrost.

Správnou kultivací prány/chi spontánně aktivujete krevní cirkulaci, lymfatické cesty, tok cerebrospinálních tekutin, žlázy, hormony, svaly, šlachy, vazy, kosti a všechny buňky v našem těle. Začněte každý den s pouhými 5 minutami cvičení, které kompenzují sedavý či jednostranný způsob života. Každá minuta se počítá.


behbezusili.cz

Kontaktujte nás

Adresa, obec

josef.sverma@seznam.cz

+420 604 828 626

Sdílejte s námi

Najdete nás