Kdo vede kurzy?

Certifikat-senior-instructor-chi-running

Ahoj! Jmenuji se Josef Šverma *1976                                                                                                 Tento jedinečný a přirozený styl běhání vyučuji od roku 2013 jako první certifikovaný instruktor Chi Runningu v Čechách a na Slovensku. Od 1.1. 2017 poté co jsem zdárně absolvoval zkoušky vyučuji Chi Running jako Senior Instructor.  Běhání se věnuji přes 30 let, protože bylo součástí fyzické přípravy na jednotlivé sporty, které jsem provozoval. Po tuto dlouhou dobu jsem měl běhání vždycky rád, ale až poté co jsem začal dělat Chi Running, jsem běhání začal milovat. V průběhu let jsem měl možnost poznat mnoho stylů a způsobů tréninku běhání a výuky různých sportů, a to jak u nás, tak i v zahraničí. Každý instruktor, učitel či trenér, se kterými jsem měl možnost se setkat, měl různý styl výuky, pohledu na věc či něco jedinečného, v čem vynikal nad ostatními. Tyto dlouholeté a cenné zkušenosti jsem získával:

 • při studiu Pedagogické fakulty Západočeské university v oboru Tělesná výchova a sport 
 • výukou cvičení pro dlouhověkost a zdraví www.dlouhovekost3prameny.cz
 • jako koordinátor Peace Run (Mírový běh) jsem naběhal tisíce kilometrů takřka po celém světě
 • v zahraničí jako učitel lyžování v německém alpském středisku Lenggries (Skischule Ecki Kober)
 • působil jsem jako instruktor jógy v Kalifornii (Pilgrimage of the Heart Yoga studio, San Diego, USA)
 • trénoval jsem squash ve Švýcarsku (Swiss Squash Trainer, Bern)
 • získal jsem Golfový certifikát (Balboa Park G.C., Mr. Rob Manning PGA trainer, San Diego, USA)
 • v České republice jsem byl asistentem trenéra plavání mladších žáků
 • reprezentoval jsem Českou republiku na mezinárodních soutěžích v karate 
 • cenné zkušenosti jsem získal také jako hlavní vedoucí dětského tábora 
 • mnoho let se každodenně věnuji meditaci, cvičení jógy a chi-kungu
 • můžete mě také potkat každou první sobotu v měsíci jako spoluorganizátora 2-mílového Běhu sebepřekonávání ve Stromovce (Lívancový běh).

Díky zahraničním zkušenostem jsem se naučil plynně hovořit anglicky a německy.


Inspirující lidé, které jsem potkal při běhání

Danny-a-ja

 

Danny Dreyer - zakladatel Chi Runningu při běhu v Central         Parku v New Yorku 2016

 Sri-chinmoy-2003-web

Sri Chinmoy - mírový filozof, sportovec, skladatel, spisovatel a hudebník, který zasvětil svůj život službě lidstvu při více než 500 mírových koncertech po celém světě. Napsal přes 1600 knih, složil více než 20 000 písní, založil nejdelší běžeckou štafetu na světě Peace Run a nejdelší certifikovaný ultraběh (běh na 3100 mil).     Indonésie 2003 po závodě na 1 míli, kde jsem obsadil 3 místo.

Carl Lewis

 

Carl Lewis, devítinásobný olympijský vítěz v atletice. Foto bylo pořízeno v roce 2000 v New Yorku.  

J-kratochvilova

 

Jarmila Kratochvílová (světová legenda v atletice) při Světovém běhu harmonie v Čáslavi v roce 2010 

 Image-19

Bill Pearl (5-ti násobný vítěz Mr. Universe v kulturistice) při návštěvě ve městě Talent v Oregonu 2016

 Ashprihanal-aalto1496063513364

Ashprihanal Pekka Aalto, ultraběžec z Finska, který vyhrál 8x nejdelší certifikovaný běh na světě "Běh na 3100 mil (4989km)". A je držitelem světového rekordu na této vzdálenosti, kterou zdolal za 40 dní a 9 hodin.    Finsko 2015 a 2017.

  _dsc9156-kopie

 

Vlastimil Zwiefelhofer, reprezentant Československa na Olympijských hrách v Moskvě (1980) na maratonské trati a můj profesor atletiky na Západočeské universitě. Klatovy 2013

1069-49_2

1069-50_2

Mr. Kawamoto - hlavní trenér atletického klubu v japonské Fukushimě, který obdržel cenu Torch Bearer Award za celoživotní přínos a dosažení na atletickém poli.

Fukushima, Japonsko 2014

     Narada

 Narada Michael Walden (bubeník, zpěvák, skladatel, producent,        3 násobný vítěz Grammy) - při návštěvě Mírového běhu u Narady doma        v San Franciscu 2016

    Nikolaj-valujev

Nikolaj Valujev - dvojnásobný světový šampion v těžké váze organizace WBA, který se stal nejvyšším (213 cm) a nejtěžším (147 kg) boxerským šampionem v historii. Za svou kariéru prohrál pouze dvakrát. Jeho profesionální bilance je 52 zápasů, 50 výher (34 KO) a 2 porážky. Valujev nejenom rád boxoval, ale také psal básně.

Paříž, 2004

 _dsc5615

Tereza Maxová - česká topmodelka, která v roce 1997 začala se svojí charitativní činností v rámci Nadace Terezy Maxové, která pomáhá opuštěným dětem ve více než 200 dětských domovech, kojeneckých ústavech a dětských centrech.    Praha, běh Teribear 2016